Volby prezidenta republiky 2018

Informace pro občany:

V souvislosti s blížící se volbou prezidenta republiky, která se uskuteční ve dnech 12. a 13. ledna 2018, si dovolujeme upozornit na možnost požádat o objednání okrskové volební komise přímo do domácnosti. Tato služba je určena starším spoluobčanům a občanům se zhoršenou pohyblivostí.  Případní zájemci o zprostředkování volby do přenosné hlasovací urny se mohou informovat na telefonním čísle: 381201917 (Růžičková), 381201918 (Novotná). Možnosti objednat si tyto služby můžete využít již od 8.1.2017 na Městském úřadu v Mladé Vožici.

Dle zákona: „Volič může požádat ze závažných, zejména zdravotních nebo rodinných, důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena. V takovém případě okrsková volební komise vyšle k voliči dva své členy s přenosnou volební schránkou, úřední obálkou a hlasovacími lístky.“

Mohlo by se vám líbit...